Žár krve

8. července 2011 v 10:00 | Strixy |  Recenze na knihy

Napsala: Petra Neomillnerová
Lota lenoší na svém statku, když se na scénu vrací Enno - těžce zraněný, šílený, a o to nebezpečnější a boj, který rozpoutá, změní život nejen opolským zaklínačům. Špína války se tentokrát dotkne i těch, kteří se dosud pokládali za nezranitelné. Vampýrů samotných...
Můj názor:
Lotu mám ráda, je mi sympatická, vyhovuje mi její slovník, ale co je příliš je příliš. V každé větě vyslovené zaklínači, jsou minimálně dvě prostá slova. Tož o to, to by mi ani tak nevadilo, akorát, že mi spíše přijde, že to těmi hrubými slovy autorka trochu nasazuje.
Zato sexu mi tam přišlo málo. Ne, že by spolu někdo každou chvíli neskočil do postele/na stůl/ za keř, ale prostě… jen na to skočili, vrazil mu ho jí/jemu tam a bylo, chtělo by trochu nějaké pikantnosti, ačkoliv si spisovatelka asi myslí, že máme představivost velkou a stačí nám jenom náznak a zbytek si domyslíme z předchozích dílů… chybělo mi to tam. Alespoň, že nevynechala příjemné chvilky Aino a Ingolfa. Představte si to - jemná (no až tak jemná zase ne) vampíři dáma a starej zaklínačskej sprostej půlelf. Možná by mi to přišlo trochu úchylné, vzhledem k jejich věku, kdybych toho starého prasáka tak nezbožňovala.
Jinak příběhu nemám co vyčíst. Enno se nakonec ukázal jako celkem fajn, na to, že to byl šílený vrah a Uriáš, ten jemný, krásný, uhlazený mládenec se nakonec přece jen v přítomnosti tří zaklínačů a šíleného maniaka trochu obrousil a na konci mu už celkem lehce vycházela z úst slova, která mu Lota denně házela do tváře.
Jen tak trochu doufám, že Neomillnerová nechystá další pokračování, tohle mi přišlo jako dobré ukončení série o zaklínačce Lotě, a buďto by musela přijít s něčím naprosto geniálním, nebo by všechno jen pokazila.
Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 23. srpna 2011 v 13:00 | Reagovat

Zrovna nedávno jsem dočetla všechny Loty. Mě osobně, ale přišlo, že toho sexu tady bylo moc na úkor děje... asi se mi víc líbila Psí zima ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button