Děti, jako tajní agenti

3. července 2011 v 13:06 | Strixy |  Doporučuji!Opravdu velice zajímavá dětská dobrodružná série anglického spisovatele Roberta Muchamore s názvem CHERUB. I když už jste vyrostli z dětských knih, rozhodně není na škodu tam občas zabloudit a půjčit si třeba první díl téhle série s názvem Nováček.

Tyhle děti oficiálně neexistují. Jsou to tajní agenti britské špionážní služby ve věku 11 až 17 let.

Nemají rodinu a pro jejich schopnosti a intelekt byli vybrány do speciální jednotky, která jako jedna z nejúspěšnějších řeší nevyřešitelné zločinecké problémy na celém světě.

Děti žijí ve výcvikovém kampusu CHERUB, kde jsou vzdělávány a cvičeny, dokud je nepovalí na misi. Jaká je jejich úspěšnost v misích? Velká, přece… když jste drogový bůh a vedle vás se nastěhuje rodinka s dětmi, podezíral byste ty milé, trochu zlobivé děcka, která se zrovna spřátelili s vaší

dcerou, že vám šmejdí po bytě a hledají proti vám důkazy? To rozhodně ne, proto je úspěšnost dětských super agentů skoro vždy stoprocentní. Nutno dodat, že žádné dítě není nuceno misi přijmout, avšak které dítě by se nechtělo na pár dní zdechnout ze školy a vysloužit si tím povýšení že?Kniha konkrétně nás provází životem třináctiletého Jamese, který se dostal do Cherub po smrti své

matky. James je trochu znuděný, přidrzlý, výbušný puberťák. Rozhodně se na první pohled nezdá jako ideální agent, avšak díky jeho vlastnostem zapadá do profilu nezdárného floutka a bezvadně se hodí pro většinu misí, kdy se musí spřátelit s dětmi zločince, které rozhodně taky nejsou ukázkové.

Rozhodně až budete mít chvilku čas, šáhněte po knize o tajných agentech Cherub a dejte se do čtení. V každé knize série, která má už jedenáct dílů, zažijete neopakovatelné dobrodružství prostřednictvím třináctiletého výrostka, který rozhodně není JEN pouhé dítě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button