Smrtí život začíná

30. června 2011 v 19:17 | Strixy |  Recenze na knihy


Napsala: Gabriela Chrastilová

Katrina Wolfová je neúspěšná pojišťovací agentka, která to přehání s kofeinem a nikotinem, má pár kil navíc a komplikované vztahy s muži. Katrina Wolfová je prostě obyčejná třicátnice. Její problémy ovšem nejsou obyčejné, poněvadž Katrina-Rina je upírka. A někdo se snaží ukončit její poklidnou posmrtnou existenci zabodnutím osikového kolíku do srdce. Rina musí uhájit svůj ne-život a zjistit, kdo stojí za spiknutím, které má za cíl změnit poměr sil v upírské populaci Metropole.
Můj názor:
Tak trochu jiná Bridget Jonesová. Má stejné problémy, táhne jí na pětatřicet, je trošku boubelatá a chlapi? Škoda mluvit… až na to, že se už pět let protlouká životem jako upírka a někdo jí jde po krku.

Katrina rozhodně nezapadá do klasického profilu upírky - není ani sexy, ani tajemná. Prostě taková obyčejná tuctovka. Ze všeho nejvíc by si přála nebýt upírkou a dál si žít svůj poklidný život pojišťovací agentky. Do jisté míry se jí to i daří, ačkoliv má občas chuť na krev svých kolegů a sluneční světlo ji zrovna dvakrát dobře nedělá. A všechno by mohlo být pořád stejné, kdyby po ní najednou nešel lovec upírů a ona by nehledala pomoc u svého Stvořitele. Najednou je její osobní i milostný život vzhůru nohama.

Tahle kniha je ze všeho nejvíce asi dospělá, ačkoliv postavy (hlavně hlavní hrdinka) jsou místy zmatené, či posedlé sexem, kterého je v knize opravdu hodně. Celý text působí svěže¨, vtipně a rozhodně Rina vše vypráví s určitým nadhledem. Hrozí jí smrtí a ona používá vtipná a sarkastické průpovídky, ačkoliv se jí někde v nitru žaludek svírá strachem.

Ačkoliv není Katrina tou černovlasou, vnadnou, štíhlou upírku s tajemným pohledem, dokáže muže zaujmout ať už svým smyslem pro humor, či upřímností nebo vyvinutou postavou. Rozhodně je to osoba, s kterou bych ráda zašla na kafe.

Celá kniha je oddechovka na poklidný zimní podvečer, kdy sedíte zachumlaní v hlubokém křesle s hrnek čaje a toužíte pro trochu humoru, akce a romantiky v jednom.
Hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mish@ Mish@ | Web | 1. července 2011 v 10:12 | Reagovat

Už je čtvrtá série:D Teď v nedělu bude už druhý díl, na to se určo podívej:D

2 Mish@ Mish@ | Web | 1. července 2011 v 10:15 | Reagovat

Mimochodem, nejsi náhodou moje stracená sestra? Občas mám pocit jako by brácha ani nebyl můj brácha. Nosí žlutou a zelenou a poslouchá rap:D Fuj!

Teploměr klesl a já mám nezměrnou chuť napsat mooc recenzí, jenže bohužel povalím ve 12 do práce. Smůůla:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button