Proroctví sester

4. června 2011 v 18:11 | Strixy |  Recenze na knihy
Napsal:
Michelle Zink

První kniha "gotické" fantasy trilogie Proroctví sester, situované do Anglie konce 19. století. Dvojčata Lia a Alice Milthorpeovy právě osiřela. Lia objeví na zápěstí tajemné znamení a začíná si všímat podivného krutého chování své sestry. Objeví knihu s jedinou stránkou, ve které si přečte temné proroctví, které varuje před příchodem Ďábla na svět. Lia se domnívá, že ona je Strážkyní, která tomu má zabránit, a její zlá sestra Branou, jíž má Zlo vstoupit. Ale je to skutečně tak jednoduché?

Můj názor:
Na první pohled mě zaujala obálka, která slibovala asi příliš mnoho. Krásná, úžasná, prostě fascinujcí. Pak jsem se pustila do čtení a moje nadšení klesalo a klesalo stále níž.
Nejenže příběh dvojčat je trochu zmatený, ke všemu je kniha psaná strašně nudně, stroze. Autorka se stále opakuje, nejsou tam žádné kudrlinky oklo, které by čtenáře alespoň trochu čtenáře zabavily.

Celá kniha by se dala shrnout jedním slovem - NUDA.

Ačkoliv je to vyprávěno v první osobě jednoho z dvojčat, Amélie, kniha na mě po celou dobu působí až děsivě neosobně. Mám pocit, jakobych četla sálodlouhý nákupní lístek. Necítím z jejího vyprávění žádné emoce. Přestože tvrdí jak je nešťstná ze smrti otce, jak ji děsí Alice, jak má strah z toho co přijde, z těch slov prostě NIC nevyzařuje.

Abych nebyla tak přísná,základní myšlenka knihy je zajímavá, a rozhodně by se dala lépe zpracovat, ale.... ale bohužel to nevyšlo.

Netuším jestli je to překladem, nebo tím, že autorka se snažila opravdu psát tak jak to dívky dělali v 19. století, či že je to její debut, jedno ale vím určitě, ačkoliv je to první díl trilogie, po druhém už rozhodně nesáhnu.

Honocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button