Pravá krev - Mrtví do soumraku

1. června 2011 v 14:59 | Strixy |  Recenze na knihy

Napsala:
Charlaine Harris

První kniha série Pravá krev. Sookie Stackhouseová je servírkou v malém louisianském městečku. Ač je to hezká žena, působí tiše a uzavřeně. Má jednu zvláštní vlastnost, která může být nepohodlná - dokáže totiž číst, co si kdo myslí. Jednou potká muže svých snů. Je to Bill Compton, jehož myšlenky zůstávají utajeny i Sookii. Ta ale netuší, že je to upír s pošramocenou pověstí, který se stýká s podivnými existencemi. Jejich představy o morálce jsou dost svérázné. Když pak jsou stojaté vody maloměstečka zčeřeny několika nepochopitelnými vraždami, ocitá se Bill mezi podezřelými. Ve chvíli, kdy je zabita její kolegyně, začíná se o svůj život obávat i Sookie...

Můj názor:

Napřed bych chtěla upozornit, že tahle kniha je jediná, kterou jsem kdy vyděla dříve zfilmovanou než jsem si ji přečetla, takže mé názory budou možná trochu zaujaté.

Za prvé milá blonďatá Sookie mi v knize připadá ještě hloupější než ve filmu. Celá kniha, ačkoliv je psaná v první osobě, na mě působý mírně neosobním způsobem, hlavní hrdinka žvaní o všem možném jen ne o svých pohnutkách. Nevysvětlí vám proč najednou chce od Billa pauzu, nepoví vám proč je naštvaná na bratra... asi si myslí, že nám je to všechno jasné. Možná, že to vysvětluje a mě to jen nedochází. Prostě, tahle kniha se mi nejlépe nečetla. Tedy.. až na akční scény.

Švalo mě neuslé "Och", v půlce knize jsem ze samého vzdychání viděla rudě. A k tomu ještě oslovování Billa "drahoušku"... představa, že tak tituluji upíra... no nejspíše by mi asi ukousl hlavu, ale Sookie se tohle stát nemůže, ji všichni milují.

Ale kromě toho, že se tam málo vyskytovala moje oblíbená filmová postava Lafayett, se mi kniha jako celek líbila.

Sice nesnáším blonďatou hlavní hrdinku a její výmysli, ale celkově je to nápad pěkný, zajímavý a je tam mnoho dalších příjemných postav.

Hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 6. června 2011 v 22:28 | Reagovat

"drahoušku" mi připadalo taky poněkud divné^^

2 Mish@ Mish@ | Web | 7. června 2011 v 11:58 | Reagovat

Počkej potom, drahoušku není to nejohorší, co ze spisovatelky vypadlo. Když řekla o Billovi, že je to její chlapec, málěm mě švihlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button