Jizvy a jiné tajemství

26. května 2011 v 18:13 | Strixy |  Recenze na knihy

Napsala: Klára Škorpilová

Jana a Zuza jsou dvě sedmnáctileté holky, které kromě normálních problémů, jaké mají všechny jejich vrstevnice, musí řešit i mnohem složitější věci. Janě zemřel nejlepší kamarád, a i když je to víc než rok, z jeho smrti se dosud nevzpamatovala. Ráda by si o svých pocitech a úzkostech s někým popovídala, ale spolužáci ji považují za uzavřenou a nekamarádskou a upracovaní rodiče na ni nemají čas. Zuza má zase trable s puntičkářským a surovým otčímem, jemuž musí posluhovat a který ji nechce pouštět z domu. Obě dívky začnou své problémy řešit poněkud zvláštně - když je jim nejhůř, říznou se žiletkou nebo nožem...
Můj názor:

Na první pohled mě zaujala zajímavá obálka a tak jsem po této tenké knížce sáhla a pustila se do čtení.

Začínající spisovatelka se pravděpodobně pokoušela psát normálním jazykem teenergerů, takže většina slov je zakončena -ej apod., což by někomu vadit mohlo. Můj názor je takový, že ačkoliv mi to taky někdy ujede, knihu bych tímto stylem rozhodně nepsala, i když chápu o co se autorka snažila.

A teď k příběhu. Je to jen sepsání jednoho z mnoha, co se každoddeně děje kolem nás. Točí se to okolo problémů v rodině, sebepožkozování a lásky, někdo by mohl říci, že je to tak trochu utopie, že tohle se člověku rozhodně nemůže stát, ale právě tady musím knihu obhajovat. Je to VELMI realisticky popsaná situace, to mi můžete věřit, něco podobného jsem zažila já sama.

Takže na závěr?
Spisovatelka se musí ještě velmi stylisticky polepšit, ale knihu bych si určitě přečetla, dává nám nejedno témat k zamyšlení.

Hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button