Drsný spasitel

14. května 2011 v 9:47 | Strixy |  Recenze na knihy

Napsal: Miroslav Žamboch

Nevím, kdy to lidé podělali úplně, ale myslím, že pohár přetekl, když ukřižovali Krista. Myslím podruhé.
Vydejte se na cestu spolu s Drsným spasitelem, sešívancem, který sám netuší odkud se tu vlastně vzal. Vydejte se na cestu, kde ve jménu nevinných prolévá hektolitry krve a hledá sám sebe. Ponořte se do příběhu plném čarodějů, démonů, upírů a jiných monster. Pozorujte válku mezi zlem a menším zlem. A užívejte si to.

Můj názor:

Napřed bych upozornila, že tato kniha rozhodne není pro útlocitné osoby. Krev, pot a sperma - tak by se zjednodušeně dal charakterizovat Drsný spasitel.

Drsný spasitel, muž beze jména, cestuje spolu svými věrnými přáteli - brokovnicí Margaret, granátometem Greysonem a revolverem Zabijákem. Jedinou společnost mu dělá jeho věrná kobyla Micuma - jeden z posledních výrobků firmy Mitsubishi. Rozhodně ale nepočítejte s chrabrým rytířem na bílém oři, jehož jediná touha je zachránit svět. Čekejte spíše mohutného trochu pokřiveného drsňáka v koženém hábitu.

Pokud si přejete kvalitní zásilku mrtvol, rozhodně se na něj obraťte. Je to totiž jediné, co umí naprosto bezchybně. Rozhodně, ale nečekejte, že utečete bez placení - mohli by jste se totiž objevit na vrcholku hory mrtvo;l. které vám naservíroval.

Jestliže jste bezbranný nevinný a nemáte nic proti vypáleným vesnicím, můžete ho i poprosit o pomoc.
Pokud jste démon, upír či bůh, nepočítejte se snadnou výhrou proti tomuto občasnému drsnému zachránci slabých.
Toto ale jen okrajově, hlavní nit jeho příběhu je honba za jeho vlastní identitou. Kdo je? Odkud se tu vzal? A kdo je ten zlý a nenávistivý v jeho hlavě, zamčený za magickým zámkem?

Dojmy z knihy? Moje temné choutky tahle kniha naprosto uspokojila. Je tam vše co mám ráda - mrtvoly, krev, sex a břitký smysl pro humor, který zjevně nikdo kromě Drsného spisovatele nechápe.

Ačkoliv mě trochu zamrzel nejasný konec knihy, celkově jsem byla se všemi 432 stranami stoprocentně spokojená a myslím, že toto dílo si naprosto zaslouží všech pět hvězdiček.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mish@ Mish@ | Web | 18. května 2011 v 15:37 | Reagovat

Ou, to vypadá přesně jako můj styl. :D Že bych se po tom poohlídla? Mimochodem, kolik že je tam toho sexu? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button