Sladká jak krev (Tina Salo I.)

29. března 2011 v 20:00 | Strixy |  Recenze na knihy


Napsala: Petra Neomillnerová

Praha je přívětivé město, pro "našince" určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když se na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat.
Ale je "ta která chodí ve slunci" a ze stříbra má jen ekzém, proto je trnem v oku většině upírům a její vyšetřování z počátku nevypadá příliš dobře...

Můj názor:

Už v jedné ze svých prvotin dokázala Petra ukázat svůj talent. Tina je dítětem vojenské matrony a její otec? Bůh ví kdo to je... možná samotný vládce pekel. Jasné ale je, že on z Tiny udělal co je. Roztomilá, malá blonďatá vražedná zbraň, tak bych ji asi charakterizovala.

Rozhodně se mi líbí Tiny pohled na svět, který si během čtyři sta let vytvořila, ale ještě víc se mi líbí upíří kat Kay, kterého pošle německá vládkyně upírů Gothel na pomoc českému šéfovi Timotejovi. Ten rozhodne, že bude spolupracovat spolu s Tinou a že u ní bude taky bydlet.

Což se Tině nelíbí, protože za prvé - Je to zabiják a za druhé - "Je jen líný kocour co přes den spí".
Ovšem s příkazem šéfa se nedá nic dělat a i kdyby občas ráda stáhla závěsy v ložnici kde Kay spí, nakonec se spolu jakž takž vycházet naučí a když už nic jiného, alespoň v posteli je Kay dobrý.

Celkově celá kniha působí uvolněným, lehce veselým vražedným tónem a když už nic jiného, tak hrdinové mají úžasný smysl pro humor:).

Hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button