Psí zima

28. března 2011 v 13:25 | Strixy |  Recenze na knihy

Napsala: Petra Neomillnerová

Zaklínačka Lota zrovna dvakrát nezapadá do všedního světa a bohužel nezapadá tak docela do světa zaklínačů. Napůl temný elf napůl člověk... a k tomu ji ještě kousl vampýr a ona pomalu začíná získávat jejich schopnosti. Což se zrovna dvakrát nelíbí její škole a ona je v zimě kdy by ani psa nevyhnali nucena se vydat na cestu a hledat práci. O tu ovšem dobrý zaklínač nikdy nemá nouzi a spolu s jejím přítelem Torgem se činí. V zemí se objevily tlupy kožoměnců, kteří útočí na města. O Lotiny služby je tak zájem a ona tříští lebky a přesekává vazy tak, jak je zvyklá. Slabost pro upíry však přinese zaklínačce ještě další komplikace. Na scénu přichází vampýrský zabiják Enno a ten je rozhodnut Lotě i jejím milencům dokázat, že stříbrný meč, ani dobrá rodina jednoho neuchrání před zážitky, které nelze nazvat jinak, než extrémní.

Můj názor:

Petra Neomillnerová jako vždy ukázala svůj talent a v tomhle první románu o zaklínačce Lotě (doposud se tato postava objevovala jenom v povídkách) ze sebe vytřískala to nejlepší.
Krev, pot a sperma - takhle bych bych nespíš shrnula celou knihu. Určitě to není čtení pro jemnocitné dívčiny, které touží po romantických rytířích, kteří je za zachrání na bílém oři. Pro lásku prostě v tomhle světě není místo. Důležitější je mít meč na správném místě a na noc sehnat někoho kdo by "zahříval" postel.

Torge i Lota byli v takovém duchu byli vychováváni celý život a jejich z počátku jemný kamarád vampýr Uriáš jejich filozofii začne také chápat, zvláště když se musí vypořádat s hromadou hladových psisek a šíleným vampýrem, který terorizuje vesnice. A tak tento jemný gentleman přestává být každé ráno perfektně upraven a hrdla trhá jako nikdo jiný:).

Celkově mě tato temná fantasy uchvátila. Je to velmi realistický pohled na svět Loty a spisovatelka se rozhodně s ničím nemazlí a to se týče jak proudů krve, tak sexu i sprostých slov.

Takže: Pokud máte už dost romantických upířích pohádek pro náctileté, vezměte do rukou tuto knihu a věřte, že nebudete litovat.

Hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abyss Abyss | Web | 28. března 2011 v 13:55 | Reagovat

Teď už je to rozhodně lepší! Tím že jsi se rozepsala, jsi mi toho řekla o knize mnohem víc a já se tak můžu zamyslet nad více aspekty knihy a zvážit jestli si knihu přečtu.
O této knize se jsem toho slyšela už hodně, jen se k ní stále nemůžu dostat a ještě nějakou dobu vím, že ani nedostanu, vážně bych potřabovala nafukovat čas :)

2 Mish@ Mish@ | Web | 29. března 2011 v 15:30 | Reagovat

Pěkná recenze. K téhle jsem se ještě nedostala a jelikož ji u nás v knihovně nemají, tak nejpíš ještě dlouho nedostanu. Ale třeba, nekdy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button