Past na medvěda (Tina Salo III.)

30. března 2011 v 17:00 | Strixy |  Recenze na knihy


Napsala: Petra Neomillnerová

Tina má problém. Její kontakt u policii Konrád byl obviněn z vraždy prostitutky. V hlavě jí víří myšlenky jako - kdo za ni vyřídí pokutu za parkování, nebo kdo zahladí pár vražd, ale taky jak z toho kurva Béra dostane. Než to vyřeší dostane Tina spásný nápad a rozhodne se medvědodlaka poslat na rekreaci do Polska. Naneštěstí ani u našich sousedů není vše takové jak se zdá a někteří upíři mají problém s Konrádem a nějaké události ohledně Pruské války a tak Tině nezbývá nic jiného než se vydat na výlet.

Můj názor:

Můj oblíbený díl, ačkoliv podle obálky bych si ho rozhodně nevybrala. Tina je drsnější, Kay lenivější. A problémů mají také čím dál tím víc. Tina objevila otcův další dar, může totiž vysávat krev i upírům. Také se naučila křičet(pro představu: slovo křičet má u upírů asi ten význam, že křikem klátí tísicileté stromy a smrtelníkům praskají hlavy) takže pro všechny své rasy je ještě nebezpečnější. Nikdo by se jí ale neodvážil ublížit, když za ní stojí její otec (ne že by se jejich vztahy od minulého dílu polepšily). Teda až na malou skupinku upírů v Polsku, kteří to v hlavě zjevně nemají tak trochu v pořádku.

Když zaútočí na Tinu Salo a její přátelé, rozpoutají se učiněná jatka. Smrt visí ve vzduchu, upíři přivázaní ke kmenu stromů s obavami čekají na výhod slunce, upíří sluhové jsou zanedbatelné ztráty... Jediný opravdový problém je: Jak to sakra vše utají před poldy?!

Tenhle díl jde víc do hloubky než ty předchozí. Je tam víc slz, potu a krve. Taky se tam dozvídáme více o tajemném Dyre a víc o jeho plánech na o vládnutí světa. Je to úžasný manipulátor:)

Hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button