Pan Rex Stout a jeho geniální Nero Wolf

29. března 2011 v 18:00 | Strixy |  Doporučuji!

Jedna z mých neoblíbenějších detektivek. No vlastně... čtu jen dva spisovatele detektivek (a ne,tím druhým není Agatha Christie)Nero Wolf je asi půltunový (jak on sám jednou pronesl: "Žádný nůž není dostatečně dlouhý, aby zasáhl jakýkoliv můj důležitý orgán.") génius s vytříbeným smyslem pro literaturu a delikátní jídlo. Žije v třípatrovém domě, jehož půdní část obsahuje obří skleník plný orchidejí, spolu s kuchařem a svým pracovníkem, poskokem, prostě holkou pro všechno Archie Goodwinem.
Jeho práce spočívá v tom, že zákazník přijde do kanceláře, řekne mu co chce, on se zamyslí, našpulí rty zavře oči a poručí si sklenici piva. Poté vypije sklenici rozdá příkazy, popřípadě nařídí Archiemu, aby přizval ještě nějaké detektivy co pro něj občasně pracují, nechá si přinést všechny důkazy, pozve policii

a ukáže prstem na vraha. Prostě geniální.


Všechny knihy jsou psané z pohledu mého milovaného Archieho, který je ušima i očima svého šéfa, jelikož Nero nikdy nevychází z domu kvůli práci, a tak ví Archie skoro vše co Wolf, akorát si to nedokáže geniálně poskládat tak do poslední chvíle netušíme kdo je vrah.

Archie je také kapitola sama pro sebe. Okouzlující elegán, který, na rozdíl od svého šéfa, miluje ženy a rád je svádí. Má úžasnou paměť, čímž je pro Nera nevyčíslitelný - může mu slovo od slova říct co viděl

a slyšel.

Prostě pokud toužíte po nějakém detektivním románu s notnou dávkou humoru a tajemna, sáhněte po detektivkách od Rexe Stouta.

PS: Nedoporučuji číst na lačno, při výčtu lahůdek, které Nero Wolf obědvá, by jste mohli začít samovolně slintat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button