Cena krve

31. března 2011 v 17:16 | Strixy |  Recenze na knihy

p { margin-bottom: 0.21cm; }
Napsala: Tanya Huff

Bývalý policistka, momentálně soukromá vyšetřovatelka, Victorie Nelsonová slyší výkřik, ale než přiběhne je po všem. Jediné co může udělat je přikrýt to nebohé tělo bez půlky hrdla svým kabátem. Tímto gestem se nevědomky zapojuje do hledání vraha. Doopravdy se ale zapojí, až když k ní přijde přítelkyně první oběti a dá jí nabídku, která se neodmítá - aby našla vraha. To ale netuší jaké nelidské zlo na ni čeká…
Také osoba, která může Vicki pomoci, není úplně lidská. Avšak proti děsivému zlu ukrývajícímu se v ulicích Toronta jí nezbývá, než spojit síly s Henrym Fitzroyem, nemanželským synem Jindřicha VIII., čtyřsetpadesátiletým upírem.

Můj názor:

Oproti jiným knihám, které jsem v poslední době četla je to příjemná oddechovka. Aby jste mě správně pochopily, tady si nehrají děti na písečku, tady jsou hrdinové knihy dospělí.
Hlavní hrdinka je přece jen třicetiletá ženská a už má něco za sebou. A ačkoliv její postavu zrovna nemiluji ( na můj vkus příliš podrážděná a neumí si přiznat, když na něco nemá a taky ta její přehnaná drsnost…), nevadí mi.
Zato Henry… hm, to je trochu něco jiného. Dokážete si představit rusovlasého, skoro pět století starého gentlemana co píše červenou knihovnu?

No a když to tihle dva dají dohromady, on lhostejný k jejím očním vadám(nemá skoro žádné periferní vidění a noc je pro ni neproniknutelná), ona smířená s jeho podstatou, jsou docela dobrá dvojka. Ona den, on noc.
A tak společnými silami dostanou vraha obětí za mříže… nebo spíše zpět tam kam patří.

Nečekejte ani pohotové hlášky, ani pořádnou dávku sarkastického humoru. Čekejte mysteriózní detektivku se šťastným koncem, která se dokonale hodí k chladným večerům a hrnku čaje.
Hodnocení prosím berte s nadhledem. Možná bych se více přiklonila ke čtyřem hvězdičkám, ale aby je tahle kniha dostala, musela bych zavřít obě oči :).

Hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mish@ Mish@ | Web | 31. března 2011 v 17:51 | Reagovat

Cena krve mě docela bavila, ale Celluciho strašně nemám ráda. Už jsem četla i druhý díl, ale myslím, že do dalších se nepoženu.

2 Mish@ Mish@ | Web | 31. března 2011 v 17:52 | Reagovat

Jo, a jak jsem ten článek dopsala, tak mě taky začala bolet hlava, protže psát bez l je dost divný i na mě:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Účastním se:button